Lotto N. 59

Decretorum collectanea ex varia copiosaque scriptorum ecclesiasticorum

tum vetustate, cum eruditione vitaeque sanctimonia maxime insignium, receptorum videlicet, Pontificum item Romanorum, Conciliorum oecumenicorum denique supellectile per dn. Gratianum in gratiam rei ecclesiasticae concinnata, ac suis classibus distincta, [Parigi] : apud Sebastianum Niuellium, sub Ciconiis, 1552. Il luogo di stampa si ricava dall'editore. In-8° (178x130 mm). [104], 284 c. Iniziali xilografiche. Legatura in piena pergamena, con titolo calligrafico al dorso, ampie macchie al piatto, fioriture sparse
€ 100,00 / 120,00
Stima