Lotto N. 44

Biblia ad vetustissima exemplaria

Venezia, 1599
nunc recens castigata. In quibus, praeter ea quae subsequens Praefatio indicat, capita singula ita versibus distincta sunt, ut numeri praefixi, Lectorem non remorentur, & loca quaesita tanquam digito demostrent, Venetiis: apud Damianum Zenarum, 1599 (al frontespizio) Venetiis: Altobellus Salicatius excudebat, 1599. Legatura coeva con titolo calligrafico al dorso. Alcune cc. restaurate tra cui il frontespizio. Fioriture sparse. Numerose illustrazioni xilografiche nel testo
€ 160,00 / 180,00
Stima