Lotto N. 49

Cicero Marco Tullio

Sententiarum illustrium apophthegmatum

Lugduni, apud Ioann Tornaesium typog regium, 1585
similium, nonnullarum item piarum sententiarum collectio, a Petro Lagnerio compendiensi in lucem edita. P. Terentij, aliorumque optimorum auctorum insigniores sententiae ab eodem Lagnerio excerptae. Nuper accessere Demosthenis sententiae. (110x80 mm). 510, [18] p. Legatura in piena pergamena, guasta al dorso e al piatto ant. Frontespizio fortemente brunito con ampie mancanze, c. anch'esse con bruniture diffuse e aloni d'umidità
Note di possesso
€ 80,00 / 100,00
Stima