Lotto N. 5

Johann Heinrich Alsted

Thesaurus chronologiæ

Herbornæ Nassoviorum, 1628
in quo Universa temporum & historiarum series in omni vitæ genere ita ponitur ob oculos, ut fundamenta Chronologiæ ex S. literis & calculo astronomico eruantur, & deinceps tituli homogenei in certas classes memoriae causa digerantur. Editio secunda limata, & aucta. In-8º (196x130 mm) 592, [32] p. Marca tipografica al frontespizio. Frontespizio e testo in cornice. Legatura in piena pergamena con titolo calligrafico al dorso. Bruniture generalizzate
€ 100,00 / 120,00
Stima