Lotto N. 168

François Sauvages de la Croix Boissier de

Nosologia methodica sistens morborum classes, genera et species

juxta Sydenhami mentem & botanicorum ordinem, [...] Complectens Morborum Classes X cum Prolegomenis, Venetiis, Typis, & impensis Nicolai Pezzana, 1764. In-4° (280x200 mm). [8], 843 p., 1 tav. f.t. Legatura cartonata coeva con titolo calligrafico al dorso parzialmente staccata. Ampie zone uniformemente brunite, fioriture sparse, qualche gora
€ 100,00 / 120,00
Stima