Lotto N. 154

Institutiones medicae

Lazari Riverii, consiliarii et medici regi, Institutiones medicae, in quinque libros distinctae, quibus totidem medicinae partes, physiologia, pathologia, semeiotice, hygieine et therapeutice dilucidè explicantur. Opus accuratissimum, ac philiatris omnibus utilissimum, Hagae-Comitis: Ex typographia Adriani Vlacq., 1657. [16], 582, p., [5] c. di tav. ripieg., 1 ritr. In-8° (170x110 mm). Legatura in piena pergamena con difetti (mende, macchie, due fori al dorso). Cerniere allentate, evidenti gallerie di tarlo, con perdita di testo. p. 179 con strappo
€ 80,00 / 100,00
Stima