La Collezione Bucciarelli: libri antichi ed incunaboli

Lotto N. 216

Giovanni Domenico Musanti

Tabulae chronologicae Jo. Dominici Musantii e Societate Jesu

Romae: excudebat Joannes Generosus Salomoni in Foro S. Ignatii, 1750, [8], 232, XXXII p. In-4º (235x180 mm).
...quae sacra, politica, bellica, fortuita, literas, et artes ad omnigenam historiam complectentur ab orbe condito ad annum post Christum natum. Editio tertia auctior, emendatior, et in formam commodiorem redacta accessit Dissertatio historico-critica, qua chronologiae his tabulis traditae specimen apologeticum exhibetur.
Pubblicato con: Dissertatio exhibens specimen apologeticum tabularum chronologicarum Musantii. Fregio xilografico sul frontespizio. Belle iniziali figurate xilografiche. Testo riquadrato. Legatura coeva in piena pelle con fregi e titolo in oro al dorso, a 5 nervi rilevati. Tagli rossi. Lievi fioriture e zone brunite.
Si aggiunge:
- Sacrosanctum Concilium Tridentinum [...] Novissima hac Editione quam absolutissimum, Neapoli: ex typographia Simoniana, s.d., 384 p. (200x120 mm). Fioriture (2)
€ 30,00 / 40,00
Stima