The Bucciarelli Collection: ancient books and incunabula

Lot N. 87

Giacomo Coelli

Commentaria in Bullam X Clementis papae VIII De bono regimine

Coloniae Allobrogum: sumptibus J.A. Cramer & P. Perachon, 1699. In folio (360x230 mm). In 2 pt.: [16], 372; [4], 127, [1] p.
Jacobi Cohellii J.U.D. Urbevetani [...] Commentaria in Bullam X Clementis papae VIII De bono regimine rerum ad dictas Universitates spectantium multiplici doctrina, & eruditione repleta, ac diu exoptana, Caroli Cartharij J.U.D. urbetani [...] Summorum pontificum bullae, ut & resolutiones & decreta dictarum universitatum interesse spectantia.
Frontespizio della pt. 1 stampato in rosso e nero. Pt. 2 con proprio frontespizio. Fregi xilografici.
Legatura coeva in piena pergamena con titolo calligrafico al dorso, a 5 nervi rilevati; difetti (qualche macchia). Forti arrossature e fioriture
€ 200,00 / 300,00