The Bucciarelli Collection: ancient books and incunabula

Lot N. 163

Venetiis: Apud Damianum Zenarium, 1588. In-16° (120x75 mm). 535, [5] p. Segnatura: a-z8 A-L8.
...Olim à Theophilo Antecessore in Graecum è Latino uberius diffusiusque translati, & nunc nuper è Graeco in Latinum per D. Jac. Curtium Brugensem Iurisconsultum conversi. In quibus multa, quae in aliarum editionum libris vel deerant, uel corruptè legebantur, adhibita Graecorum Institutionum collatione, sunt restituta. Cum argumentis compendiarijs paragraphos singulos illustrantibus.
Iniziali e fregi xilografici. Legatura coeva in piena pergamena con titolo calligrafico al dorso, staccata, con strappetto e menda al dorso. Gore d'acqua, lievi fioriture, strappi alle carte iniziali e a c. L5
Note marginali d'antica mano
€ 60,00 / 80,00