Lot N. 78

Lotto di breviari e messali

contiene:
- Officia propria Societatis Jesu juxta ritum Breviarii Romani additis in fine communi, et proprio sanctorum, De quibus in hoc Libello recitari potest Officium, exceptis Lectionibus desumendis ex Breviario, nisi notetur aliquid in contrarium, Venetiis: typis Modesti Fentii, 1748. In-12° (150x90 mm) xx, 426, [10], 24, 7-18 (In Festo S. Pulcheriae Virginis Imperatricis), [12] p. Fregio xilografico al frontespizio, stampato in rosso e nero. Legatura coeva in piena pelle con evidenti difetti. Gore, fioriture
- Officia divina propria Societatis Jesu cvm eorvm octavis Ex Decretis, & Indultis Apostolicis in eorum festis recitanda Addita officio de SS. eucharistiae sacramento de conceptione immaculata B. M. V. cum eorum Octavis, & per totum Annum, & diversis Orationibus Sanctorum. Ad usum Patrum ejusdem Soc. Jesu specialiter edita, Romae: ex tipographia Hieronymi Mainardi apud theatrum Capranicense, 1728. In-12° (135x78 mm) 298 p., 52 p. (Die X. Februarii in festo S. Scolasticae Virginis). Legatura coeva in piena pelle con evidenti difetti (mende). Gore, fioriture, bruniture, cerniera allentata
- Breviarium romanum ex decr. sacrosancti Concilij Trid. restitutum [...] Pars Autumnalis, Venetiis: Apud Cieras, 1685 (165x100 mm) p. nn., 512, ccxxxi [ma ccxli], [4] p. Legatura coeva in piena pelle con evidenti difetti (spellature e macchie). Incisione all'antiporta, fregio al frontespizio, stampato in rosso e nero. Testo su due colonne, in rosso e nero. Difetti: gore, fioriture, strappetti, ecc.
- Daily Missal with Vespers for Sunday's & Feasts by Dom Gaspar Lefebvre O.S.B. Of the Abbey of St Andre. Printed in Belgium, 1927 (in custodia originale). (160x100 mm). Legatura coeva in piena pelle con macchie ai piatti (4)
€ 30,00 / 40,00
No longer available