The Bucciarelli Collection: ancient books and incunabula

Lot N. 302

Tommaso d'Aquino

Sanctus Thomas de Aquino super quartum librum magistri sententiarum nouissime recognitus

infinitisque erroribus castigatus, Venetijs: mandato & impensis heredum nobilis viri domini Octauiani scoti ciuis Modoeciensis & sociorum summa diligentia impressa per Georgium arriuabenum, 1514 die xx. Marcij. In folio (315x215 mm). 264 c. Segnatura: A-2K8. Segue: Quodlibetales quaestiones Sancti Thome, Impressum Venetijs: Mandato & Sumptibus heredem [...] Octauiani Scoti Modoetiensis & sociorum, 1515. Quarto Februarij, 60 c. Segnatura: 2A-2F8 2G-2H6. Collazionato, completo.
Testo su due colonne. Iniziali xilografiche.
Legatura in antica pergamena manoscritta, con titolo calligrafico su tassello cartaceo al dorso. Difetti: spellature, mende al dorso. Macchie, minime gallerie di tarlo ai morsi e alle carte finali; staccate le cc. (F3, F6); gora alle cc. 2K4-8 e 2A1-6; strappetti marginali
Segni di possesso.
EDIT16 CNCE 50057; CNCE 32937
€ 800,00 / 1.000,00