The Bucciarelli Collection: ancient books and incunabula

Lot N. 132

Vincenzo Galligari

Li Fasti della Chiesa, racconti istorici di un solitario

In Fuligno: nella Tipografia Pia di Giovanni Tomassini, 1821. In-8° (170x105 mm). IV, 334 p. (staccate pp. 183-192). Legatura in mz. pelle con titolo manoscritto su tassello cartaceo al dorso, con difetti. Gore d'acqua, fioriture, macchie. Note manoscritte alle c. di guardia.
Si aggiunge:
Officia propria sanctorum civitatis, et Dioecesis Aesinae quibus accedunt ea, quae pro tota Provincia Piceni vel noviter pro Ecclesia universa indulta fuerunt, Aesii: Typis Petripaulli Bonelli, 1786. In-8° (170x110 mm). 136 p. Seguono: Officium pretiosissimi sanguinis D.N. Jesu Christi a clero saeculari civitatis & diaecesis Aesinae recitandum (19 p.), In festo S. Seraphini a Montegranario [8] p., Officium S. Exuperantii Episcopi et patroni principalis civitatis cinguli (1808, 8 p.), Officium de Lancea, et Clavis domini (15 p.), Die 24 Mai in festo B. mariae Virginis (14 p.), Die xxxi maii In festo S. Angelae Mericlae V. (1817, 7 p.), Die 14 Octor. In festo S. Callisti Papa et M. (4 p.), Die 15 Maii in festo S. isidori Agricolae (4 p.), Die IV Junii In festo S. Francisci Caracciolo (4 p.). Legatura cartonata con evidenti difetti, dorso parzialmente mancante. Fioriture, gore d'acqua, macchie (2)
€ 30,00 / 40,00